Paulina Kucińska-Janaszek

Paulina Kucińska-Janaszek

Absolwentka logopedii ogólnej i klinicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz studiów podyplomowych z zakresu neurologopedii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Pracuje z dziećmi z zaburzeniami neurorozwojowymi, a także z młodzieżą i dorosłymi. W terapii korzysta z metody stosowanej analizy zachowania, alternatywnych wspomagających metod komunikacji (AAC) oraz nowoczesnych metod terapii logopedycznej.

Wspiera najmłodszych w rozwoju mowy, ruchu, a także w budowaniu kontaktów społecznych. W swojej pracy stawia na wzmacnianie komunikacji między innymi z wykorzystaniem systemów: Mówik, Gotalk, PECS, a także indywidualnych tablic do komentowania i indywidualnych książek do komunikacji. Jest przekonana, że komunikowanie się – nawet w najtrudniejszych przypadkach – jest możliwe. Istotne jest danie szansy drugiej osobie na zdobywanie takich kompetencji oraz nastawienie na ciągłą naukę.

Ze szczególnym zainteresowaniem śledzi nowoczesne podejścia do rozwoju mowy, dlatego jako terapeuta ortodoncji funkcjonalnej systemów MFS wspomaga zaburzenia funkcji motorycznych jamy ustnej. Dzięki jej wsparciu pacjenci lepiej radzą sobie z oddychaniem, połykaniem, a także wzmacniają napięcie mięśni okołoustnych. Pomaga pacjentom skierowanym do leczenia ortodontycznego.

Pracuje także z wykorzystaniem metody miofunkcjonalnej A. Kittel. Swoją pracę terapeutyczną opiera na wypracowaniu prawidłowych wzorców warg oraz języka w pozycji spoczynkowej. Koryguje nieprawidłową pracę języka, gardła oraz ust. Jest też certyfikowanym instruktorem masażu Shantala, którego celem jest wszechstronny rozwój sensoryczny dziecka. Maluch podczas masażu uczy się także komunikacji z otoczeniem.

W pracy terapeutycznej przyświeca jej myśl:

„Komunikacja to umiejętność, której można się nauczyć. To jak jazda na rowerze czy pisanie na maszynie. Jeśli tylko nad nią popracujesz, możesz bardzo szybko poprawić jakość każdej części swojego życia”.
– Brian Tracy

Z jej wsparcia mogą korzystać zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe. Jak mówi, nigdy nie jest za późno, by podjąć walkę o siebie i swoje zdrowie. Dlatego warto dać sobie tę szansę, niezależnie od wieku.
Prywatnie szczęśliwa żona, mama 2,5 letniego synka, pasjonatka jazdy na nartach i włoskiej kuchni.

Have a question?

Błąd: Brak formularza kontaktowego.